| TheLovelyGhost a întrebat:

Hello! La ce farmacie din Bucuresti as putea gasi diprophos sau daca stiti un site de unde as putea comanda? Am foarte mare nevoie de 3-4 cutii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Singura soluție e ar fi să iei de pe internet lista cu toate farmaciile din București și să suni la fiecare.
Dacă întrebi la Catena, care e un lanț de farmacii, suni la una din ele și rogi să să te informeze dacă medicamentul respectiv poate fi găsit la una din farmaciile lor. Ei te pot informa și ce cantitate are în stoc fiecare farmacie (dacă au, bineînțeles). La fel și la farmaciile Polisano, Dona, Sensiblu, Helpnet etc. N-ar niciun rost să umbli pe la fiecare, când răspunsul e același.
Online, nu știu dacă se vinde, s-ar putea să nu se elibereze fără prescripție medicală. Iar dacă o deții, medicamentul s-ar putea afla în lista cu medicamente care se eliberează compensat.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Iti recomand Farmacia Tei. Este imensa, se lauda cu o diversitate de medicamente