| KSD a întrebat:

Hello TPU! am nevoie de o dieta de slabit care sa aiba efect sau orice altceva. nu prea sunt prietena cu sportu' desii m-as ambitiona sa fac putin daca e nevoie. nu conteaza cat de drastica sa fie. am nevoie sa dau cel putin 10 kilograme jos pana in iunie! multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Bună.
dacă vrei să slăbeşti 10 kilograme,este nevoie de o dietă severă şi mult sport! în primul rând, aleargă o oră pe zi. sări coarda, fă exerciţii special pentru slăbit(găseşti pe youtube foarte multe), mănâncă multe fructe şi legume, elimină dulciurile şi celelalte alimente nesănătoase şi nu mânca după ora 7 seara.
Mult succes!

| Anonimgirltpu a răspuns:

Sportul e cea mai buna dieta. Diata fara sport slabeste urat. Cu sport nu numai ca slabesti dar o faci intr-un mod frumos, corpul capata o forma armonioasa. Si in plus sportul e distractiv, dieta nu.

Uite un sport distractiv: http://www.youtube.com/watch?v=L4vWrbbtmRc&feature=youtu.be

| gago a răspuns:

Uite aici.

http://www.acai-berry-romania.com/

iti recomand aceste fructe ca nu le poti numi MEDICAMENTE :)

funda?

| KSD explică (pentru gago):

Dar macar sunt sanatoase si se merita?

| gago a răspuns (pentru KSD):

Da sunt foarte sanatoase.happy nu dauneaza organismului si DA MERITA iti spun din tot sufletu.happy

| KSD explică (pentru gago):

Cat ai slabit sau cum?

| gago a răspuns (pentru KSD):

Am slabit mult m-am inaltat sunt sanatos

am simtit cum slabesc si totusi ai o senzatie intensa.happy esti m-ai plin de viata

| KSD explică (pentru gago):

Am observat ca un flacon pentru 30 zile e 85 ron. cat slabesti in 30 zile?

| gago a răspuns (pentru KSD):

Pai in 30 de zile slabesti in jur de 9-10 kg daca intr-o luna slabesti 28 de kg si ceva happy

| KSD explică (pentru gago):

E aiurea ce ai zis. o luna nu are 30 zile? si ai zis ca dau jos 9-10 si dupa aia ai zis ca intr-o luna 28 laughing))

| gago a răspuns (pentru KSD):

O_O omg laughing am gresit oricum slabesti mult sunt sanatoase happy

| x3Ad a răspuns:

Ceva ce te poate ajuta:
http://www.divahair.ro/......_saptamana

Să ştii că funcţionează!

| Dumi_Victor_1980 a răspuns:

Hi. Sport mult, fructe si legume. Sau poti sa incerci asa ceva http://www.cumparonline.biz/dietarapida.html vezi detalii