| smileKiller a întrebat:

Hello TPU. Cand aveam 7 ani mi s-au scos amigdalele, acum am 17 ani. Si de atunci de fiecare data cand imi venea sa ragai dupa masa, nu puteam decat sa sughit(si numai un singur sughit). Imi venea aeru ala in gat si sughitam. Acuma de ceva vreme sughitul vine pe neasteptate si simt cum diafragma se contracta fff tare ca aproape ma doare esofagul. Si aerul ala tot urca si coboara si se si aud zgomote de la gazele alea care ar trebui eliminate, dar eu nu pot sa le elimin nici daca beau suc acidulat sau orice altceva. Oare am ceva grav?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ZoeyMe a răspuns:

Nu,nu ai nimic.Si nu e de la amigdale, nici eu nu le am si mai ragai cateodata.Cauzele sughitului sunt multiple, mananci prea repede, inghiti dintr-o data.etc