| BambiSd a întrebat:

Help! Am o foarte mare problema legata de secretie. Secretia mea este foarte urat mirositoare, exagerata! Are si o culoare galbuie si nu pot sa imi dau seama de ce. Am o vaga impresie ca aceasta secretie mi s-a modificat de cand am folosit un ob si am dormit cu el fara sa imi dau seama. Nu stiu daca are legatura ob-ul sau poate am luat ceva de la partenerul meu deoarece el are mancarimi si usturimi care vin "din interiorul penisului" cum spune el si il deranjeaza foarte tare.
O sa fac si un consult ginecologic dar pana atunci as vrea sa stiu daca este cineva in cunostinta de cauza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi de la folosirea incorecta a OB-ului (ele se schimba la maxim 4 ore, fara abatere, de preferat chiar la 3 ore). INfectia astfel capatata, in urma tinerii tamponului mai mult decat este permis putea fi transmisa si partenerului tau. Dupa evenimentul cu OB-ul trebuia sa sistati orice activitate sexuala pana la consultatia giencologica, fiindca era probabil ca tu sa fi capatat o infectie.

| GdX a răspuns:

Aveti o infectie, un BTS poate. Mai bine te duci la ginecolog mai intai si intrebi pe urma ce poate fi, pentru ca analizele le primesti intr-o saptamana. Trimite-ti si partenerul la analize.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Unul dintre voi a calcat stramb.Este posibil sa aveti chlamydia sau gonoreea.
Un consult la un medic specialist este binevenit.

| Andreyna4 a răspuns:

Fa un consult ginecologic, e posibil sa ai o infectie.