| ciocio1993 a întrebat:

HELP ! Precizez ca am rubeola. si ma doar rau in cerul guri.cu ce sa dau? ce sa fac sa nu ma mai doara in cerul guri...waiting am o Solutie dinaia cu miere cu propolis este buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Din cate stiu, solutia apoasa de miere cu propolis este pentru inhalatii, dar daca te referi doar la miere cu propolis, atunci e ok. Dar cel mai bine ar fi sa iei tinctura de propolis sau sa-ti dai cu albastru de metil, care sunt dezinfectante bucale. Daca insa ai facut afte in cerul gurii, atunci iti recomand glicerina cu stamicin. Sanatate maxima!

| 23partyboy a răspuns:

Rubeola se manifeste prin alte simptome, nu cred ca re treaba una cu alta...roaga pe cineva(parinti sau cel mai bine un doctor laughing) sa se uite in "cerul gurii", daca te doare ceva va fi vizibil acolo(imfamarea mucoasei etc) iar dupa aia te gandesti la solutii in functie de ce e acolo

| AndreeaIonela29 a răspuns:

Eu iti recomand aceasta solutie.dar sa nu mai incalci regulamentul TPU k nu este binee k?