| Ejejkekendkd a întrebat:

Hey, am 1 metru 76 și vreo 94 de kilograme.Cam cât ar trebui sa slăbesc și ce se mananc ca sa slăbesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai nevoie de un plan bun,asa degeaba asculti niste sfaturi,trebuie imc,starea pshiologica,ce consumi de fel, cum ai ajuns la greutarea asta, ce poti face, asa ti dieta si apoi iar te ingrasi la loc, de asta multi se reingrasa ca nu au plan bine facut

| sierra1 a răspuns:

Ce vârstă are intrebătorul?

| Frank51 a răspuns:

15kg
mancare sanatoasa, gatita + sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

18-20 kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagã te pe salate. 3 luni

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce prostie de sfat, e total nesănătos

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De unde ştii că este nesănătos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești fata sau baiat?

| sweetys a răspuns:

Deficit caloric plus nelipsitul sport. Cauți pe net calculator de calorii, îți afli caloriile consumate zilnic și mănânci cu 500 de calorii mai puțin. Și evita cât poți dulciurile, sucurile fast-food-uri, dar nu încerca să renunti dintr-o dată, fiindcă sunt șanse sa intri în sevraj și să te dea peste cap și să renunți (ex:dacă bei 2L cola pe zi e nasol ca a doua zi sa nu ii mai dai corpului). Poți găsi aplicații ( ex: eat and track) sau pe net site-uri unde îți zic la 100g de produs câte cal. are, ca sa îți fie mai ușor sa te orientezi, sau dacă ai cantar de bucătărie este mult mai simplu. Și multa ambiție indiferent ce zic ceilalți. Succes!

| adi32creeaza a răspuns:

Sal
Poti slabi cu ajutorul citricelor.
Atentie nu orice fruct te ajuta sa slabesti.
https://www.mediculmeu.com/......-slabi.php