| BiancaMrrr a întrebat:

Hey :* Am 13 ani, 1, 58 m si 45 kg... nu sunt grasa, dar am un pic de burtica sad fac exercitii cardio, aerobic, zumba si abdomene... Multi mi-au spus ca nu trebuie sa slabesc, trebuie sa astept sa cred si sa ma mentin la aceste kilograme, ca la varsta mea e normal sa am un mic strat de grasime acolo, iar daca fac asta cand voi fi mare voi scapa de burtica pentru ca ma voi "lungi". E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Cred că eşti cam micuţă să faci sală. Depui prea mult efort şi îţi slăbeşti muşchii inimii.
Nu ar trebui să te stresezi atât, ai timp să dai burtica jos deoarece eşti încă în perioada de creştere.
Şi da, este adevărat. Vei slăbi deoarece vei creşte şi în înălţime.
Pa-pa.