| BiancaMrrr a întrebat:

Hey :* Am 13 ani, 1, 58 m si 45 kg... nu sunt grasa, dar am un pic de burtica big grin fac exercitii cardio, aerobic, zumba si abdomene... Multi mi-au spus ca nu trebuie sa slabesc, trebuie sa astept sa cred si sa ma mentin la aceste kilograme, ca la varsta mea e normal sa am un mic strat de grasime acolo, iar daca fac asta cand voi fi mare voi scapa de burtica pentru ca ma voi "lungi". E adevarat?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat ce ti-au zis. Poti slabi oricand si la orice varsta. Continua cu sportul si ai grija cu alimentatia. Daca ai zis ca ai putina burtica nu te mai ingrijora. Plus ca, putina burtica la femei e chiar sexy happy asta e parerea mea.
In concluzie, eu zic sa continui cu sportul si sa mananci sanatos. Nu te mai stresa asa mult daca ai putin burta.winking

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Daca crezi ca trebuie sa slabesti, atunci alimentatie+cardio big grin
nu e nimic rau in asta, in a face sport si a manca sanatos.

| tinka1 a răspuns:

Da e adevarat. Tu trebuie sa faci sport regulat si sa nu mananci fast-food, sa nu bei apa carbogazata si sa nu mananci dupa 18.00 Eu am slabit 20kg si ceva cu sfaturile de mai sus. Fundita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru tinka1):

Vorbesti prostii. ea a spus "Multi mi-au spus ca nu trebuie sa slabesc, trebuie sa astept sa cred si sa ma mentin la aceste kilograme, ca la varsta mea e normal sa am un mic strat de grasime acolo, iar daca fac asta cand voi fi mare voi scapa de burtica pentru ca ma voi "lungi".
poti sa slabesti la orice varsta! Si e tocmai invers(bine aici depinde si de tipul somatic) majoritatea fetelor la varsta de 17-18 ani incep sa ia in greutate fiindca pe masura ce "imbatranim" metebolismul nostru scade, deci avem arderile mai lente.