| FuegoJr a întrebat:

Hey! Am o problema foarte mare, mai de acum 2-3 luni am inceput sa imi rod unghiile si nu stiu cum sa nu mai fac asta straight face Sunt foarte mici si ma ustura de fiecare data cand fac ceva straight face Imi pootetzi da un sfat cum sa nu mai mi-le rod?

Ps: Va rog nu imi spuneti cu ardei iute sau cu lac amar big grin

Dau funda :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexZalau a răspuns:

Si eu eram asa de vreo doua luni m-am lasat de asta.si acea usturime nu-ti trece o zi-doua incearca sa nu folosesti mult degetele ca daca nu, te ustura si mai tarelaughingsincer eu m-am lasat pentru ca mi-am dat seama ce penibil arat cu unghiile roase, totul tine de autocontrol.am inceput sa ma obisnuiesc cu unghiera si deja nu mai simt nevoie de a-mi roade unghiile.cand te gandesti la unghii fa repede ceva sari pe geam sau da muzica la maxim sau fa dus cu apa recelaughing

5 răspunsuri:
| TheClassicGuitar a răspuns:

Poti incerca cu Ardei Iute sau cu lac amar laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...iti poti da cu ceva, spre exemplu lamaie (zeama de lamaie) e buna pentru. unghii si te poate ajuta in problema ta...

| FuegoJr explică:

Alex, nu pot sa ma arunc de la geam laughing Ca stau la etaju' 8 si sunt 30 de metri pana jos laughing))))

| DjAnna a răspuns:

Pai fa un tratament sa iti creasca mai repede... pune niste ulei de masline cu cateva picaturi de zeama de lamaie la incalzit... sa fie incalzit cat sa suporti la unghii si tine unghiile in el 10 minute timp de 2 saptamani vor creste mai tari mai repede mai frumoase etc etc etc poate iti va fi mila sa le mai rozibig grin

| Cyockky a răspuns:

Pune`ti un elastic la mana si de fiecare cand ti le rozi trage tare de elasticul ala si loveste`te. In o saptamana nu o sa le mai rozi. Stiu din proprie experienta laughing