| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Aseara am mancat cartofi prajiti cu usturoi...si cred ca am mancat cam multi.straight face.
Astazi imi vine sa vomit si ma simt obosita, nu mai am deloc energie. Si uneori, sunt pe cale sa vomit, dar imi revin pentru cateva minute, iar dupa, am din nou aceasta stare.sad
Credeti ca e din cauza cartofilor?
Ce as putea lua ca sa scap de senzatia de voma?
Ajutoooor!crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BluishAngel a răspuns:

Probabil e din cauza cartofilor. Daca i-ai mancat si cu usturoi, mai mult ca sigur aceasta e cauza deoarece usturoiul pica cam greu la stomac.Ai putea sa iei metoclopramid, e pentru dureri de stomac, stari de greata si de voma.Ai putea pe langa el sa iti faci un ceai de sunatoare, sau unul mai amar pentru fiere.Alta optiune ar fi sa mananci cateva bucati de lamaie sau un grepfruit fiindca ia greata, chiar daca rareori nu de tot, oricum te face sa te simti mai bine.
Sper sa te ajute si sa te simti bine.happy

1 răspuns:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Alte simptome ai ai in afara de acesta greata? Nu ar trebui sa fie de la usturoi (a trecut prea mult timp). Daca nu ai alte simptome, poti sa iei metoclopramid.