| Gafar_Merdan_1968 a întrebat:

Hey! Azi am fost la o aniversare.Am mancat cateva snitele mai mici, 2 felii de pizza, tort si am baut suc.De atunci pana acum am gaze si de 10-15 minute am dureri ingrozitoare de burta, pe stomac.Petrecerea s-a terminat cam pe la 17:10.Rog raspuns rapid si fara "Mergi la medic.Am sa merg si la medic.
Multumesc foarte mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi o toxinfectie alimentara si de urmarile ei nu mai scapi toata viata. Mergi la urgenta asta seara. Nu sta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina, pentru dureri de burtă luati un triferment, si un colebil, mincarea consumată v a căzut greu la stomac, daca ave ti diaree luati imdium, daca sunte ti constipată luati dulcolax, daca ave ti gaze, este bine ca va reglează organismul, deci puteti trage linistită gaze ca acelea reduc din durera de stomac, după gaze urmează o că are pe cinstelaughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gazele le ave ti de la sucul acidulat, e plin de chimicale si organismul incearcă sa scape de chimicale provocindu vă dureri de burtă si gaze, pe care trebuie sa le eliminati.

| Gafar_Merdan_1968 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sucul nu era acidulat.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Gafar_Merdan_1968):

Ok, cum vă simtiti acum?

| Gafar_Merdan_1968 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Perfect!
Multumesc!

| Badumtsss a răspuns:

Am patit si eu la fel si am luat doua pastile de imodium, cam in 15 minute mi-a trecut.succes

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Badumtsss):

Nu stii daca femeia are diaree, ce sfat îidai fară să stii ce are, dinsa nu a mentionat că ar avea diaree, decit că o doare burta, semn clar că trebuie sa meargă la wc sa aibă scaun, daca nu o fi avut, asta doar ea stie.

| AnaDragomir a răspuns:

Trebuie. sa mergi la medic