| Nome145 a întrebat:

Hey,calciu pentru oase ajuta la cresterea oaselor și poate chiar la creșterea în înălțime? aș vrea mai multe sfaturi legat de creștere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"calciu pentru oase...aș vrea mai multe sfaturi"

mami, dacă ții la tine, du-te la un medic cu problema asta, a ta

| Legion7X a răspuns:

Basket. 2, 3 ani

| ciuperca008 a răspuns:

Mananca danonino si fa tractiuni la bara pe care bate tactu mare covoarele in fata blocului. Asa te faci tank.

| Andreas177 a răspuns:

Calciul face ca oasele să fie tari și puternice. Calciul mai ajută și la contractarea și dilatarea vaselor sanguine, la contractarea muschilor si susține secreția hormonala.
Dacă vrei să crești în înălțime, poți frecventa un sport cum ar fi Volei și Basket.
Sper că te-am ajutat.