| andusu90 a întrebat:

stie cineva "calciu cu vitamina de" ajuta la crestere? sau doar la intarirea oaselor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| zanatate a răspuns:

Buna! In acest articol ai raspunsurile unui profesor american de ortopedie la intrebarile referitoare la importanta calciului si a vitaminei D. Sper sa-ti fie de folos: http://zanatate.blogspot.com/2011/07/cum-reduci-riscul-de-osteoporoza.html!

| raduvladut08 a răspuns:

Ajuta si la mentinere si la crestere. Calciul nu se fixeaza fara vitamina de.