| numanumescmariuscivasile a întrebat:

Hey, cum pot scapa de frica seara. De obicei stau toata noaptea treaz si imi vin incontinuu stari ciudate, acestea pot fi comparate cu frica, senzatia de a fi urmarit, paranoia, insomnie, atacuri de panica. Cand imi vin aceste senzatii de obicei imi vine sa plang, ma sufoc si tremur. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu te mai uiti la filme de groaza.
Dormi si nu te mai gandi la prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roagă-te la Dumnezeu...și încearcă să te relaxezi. Mie îmi place înainte de culcare să ascult muzică liniștitoare, merge chiar și clasică sau altceva, dar să fie nu prea ritmat. Ți-aș recomanda chiar un duș cald și un ceai de tei, dar dacă bei prea multe lichide înainte de culcare nu știu cât vei reuși să dormi. happy

| AlinTanase a răspuns:

E ciudat dacă eu la 25 de ani am aceleasi lucruri? In fine, fara sa ma sufoc si sa tremur. M-ar ajuta si pe mine comentariile de aici

| 2420 a răspuns:

Respiri adânc, stai întins în pat pe întuneric și îți repeți într-una în gând "Sunt singur în cameră, geamurile sunt închise, ușa este încuiată, nu îmi este frică de nimic".