| DعeutZa a întrebat:

Hey! de la un timp am slabit cateva kilograme..am 18 ani si 56 kilograme..stiti cateva metode prin care as putea sa ma ingras mai rapid?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Conteaza sa afli ce anume iti consuma energie in exces. esti cam slabuta, ar sa renunti la obiceiurile si dorintele care nu-ti sunt de folos. poate fi un consum exagerat interior, dorinte, ganduri excesive, framantari, activitati care te epuizeaza.
oamenii sunt foarte saraci in a intelege fiinta umana pe deplin asadar pornind de la framantari interioare, lipsa unei diete adecvate, amor in exces, toate acestea sunt exemple a unor posibile cauze. insa de undeva porneste cu siguranta aceasta scurgere de energie.
numai tu stii cu adevarat ce se intampla.
revin-o in privat cu un mesaj si spune-mi ce faci tu zi de zi. care e viata ta?

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Ingrasarea unei persoane este mult mai complicat ca slabirea ei.
Apeland la medicamente risti o dereglare hormonala.
Ai 18 ani, 56 kilograme, dar ce inaltime ai?
Cel mai indicat consulti un medic nutritionist si-ti va da un diagnostic pe masura.

Sanatate!

| marianvranceanul1 a răspuns:

Sa mananci mai multe dulciuri,cartofi prajiti, carne de porc, de rata, ciorba, fructe confiate ca curmalele deshidratate.

| victor73 a răspuns:

Mananca la fast food

| GrigorieMas a răspuns:

Fi atenta aici. "2 Table de Slanina, $ franzele pe zi, 2 litri de ciorba, 2 kg de cozonac, 4 acadele, si multa carne de porc" Toate astea trebuie sa le mananci intr-o zi, iar daca in 3 saptamani, nu pui cel putin 5 kg, atunci trebuie sa mergi la doctorlaughing

| DraudeS a răspuns (pentru GrigorieMas):

Foarte amuzant! (Sarcastic in modul ironic, sau ipocrizia te doboara).
Daca acest site era necenzurat iti dadeai demisia.

| GrigorieMas a răspuns (pentru DraudeS):

Daca nu iti convine nu te obliga nimeni sa citesti ceea ce am scris, pentru ca nu era pentru tine happy. Sa ai o viata frumoasa