| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Este adevărat că dacă înghiți sâmburii de la pepenele verde poți păți ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred. Eu am înghițit mulți până acum și n-am pățit nimic. Neindicat e să îi înghiți pe cei de la struguri pentru că te poți constipa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se întâmplă nimic. Eu mănânc pepenele verde cu tot cu sâmburi din totdeauna și n-am nimic. În schimb la ăla galben nu cred că e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti ies samburii pe fund cand te duci la baie, si o sa iti creasca pepeni in veceu.

| Osneros a răspuns:

Da, o să-i scoți digerați pe partea dorsală.

| RaAlexandra a răspuns:

La cati samburi am inghitit de cand sunt pe fata pamantului trebuia sa am un vrej in stomac, stai linistit ca se elimina..nu patesti absolut nimic

Răspuns utilizator avertizat
| BadoiuStefann a răspuns:

Iti creste un pepene in stomac