| vlad_2771 a întrebat:

Pepenele verde ingrasa dar cel galben?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pepenele verde are 30 cal. la suta de grame iar cel galben 34 de calorii, deci si unul si altul sunt recomandate in cura de slabire.

| Felys a răspuns:

Fructul in sine nu ingrasa, problema vine din alta parte, pepenele rosu in special dilata stomacul si la scurt timp dupa ce il manaci ti se face iar foame si atunci ai tendinta sa manaci mai multa mancare, asta e problema de fapt, marirea stomacului si pofta de mancare care apare dupa pepene

| greyhound a răspuns:

Nu, contin 95% apa

| Deliα a răspuns:

Niciun fruct nu ingrasa.Ele ajuta la slăbit.

| ionut234bos a răspuns (pentru Deliα):

Ai dreptate Rozy!