| Silvershadow a întrebat:

Hey! Este cineva pe aici care a fost operat de scolioza? Daca da, imi puteti spune daca e normal sa ramana omoplatul "iesit" inafara? Desi coloana e dreapta...multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nnesuferitu a răspuns:

Eu am avut scolioză, dar nu m-am operat...doar am căzut pe spate dintr-un copac și mi s-a fixat coloana singură după 2 săptămâni de durere.
E normal să rămână ieșit, încă nu s-au fixat oasele perfect. Durează maxim 1 lună treaba asta... dacă după 1 lună nu se remediază, mergi la un specialist

| Silvershadow explică (pentru nnesuferitu):

Buna,scuze ca raspund asa tarziu.Eu m-am operat si am tije fixate in coloana(aveam 83° curburile). Desi au trecut doi ani de la operatie tot e iesit in afara omoplatul...a fost o idee buna sa ma operez? Adica specialistul mi-a explicat ca cica nu mai e nimic de facut in afara de operatie. Uneori ma intreb daca nu se putea repara altfel...