| JeffHardy2011 a întrebat:

Hey! Ieri m-a muscat un caine de picior. cainele era de rasa, crescut in curte etc. Am fost la medic si am facut vacin anti rabic si doctorita mi-a dat comprese cu rivanol sa tin peste rana. precizez ca cainele nu a bagat coltii adanc. Doctorita a mai zis sa mai vin sa mai fac 2 vaccinuri si sa tin compresele. Mai trebuie sa fac ceva? Vreau sa fiu sigur. Plz raspuns radid

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adina77 a răspuns:

Nu,ca ti-a dat destule treburi doamna doctor.Si e competenta.
Mai poti face insa ceva, ce am facut si eu ...am comandat de pe net un dispozitiv mititel cat un telefon, a costat 50 de roni, plus 15 roni taxa curieratului.
Apesi pe butonas si catelul care se apropie de tine face calea intoarsa repejor.
Testat, garantat suta la suta.

| JeffHardy2011 explică (pentru Adina77):

De unde ai luat dizpozitivul? happy

| Adina77 a răspuns (pentru JeffHardy2011):

Mi l-a luat sotul de pe net, habar n-am de unde.
O sa-l intreb.
Stai sa-ti scriu ce scrie pe el, poate te ajuta.
BEAM
AOKEMAN SENSOR
AD-100
Are si optiune de dresaj, una care arata ca emite niste unde, si una care arata ca patrupedul pleaca.Deci 3.
Este negru si mititel.
happy

| Adina77 a răspuns (pentru Adina77):

Http://www.pretulverde.ro/......d-100.html
Am gasit linkul respectiv..citeste si succes!

5 răspunsuri:
| JeffHardy2011 explică:

P.S. Am facut si vanataie maricia la locul unde m-a muscat.

| Adina77 a răspuns (pentru JeffHardy2011):

Lasa,vanataia trece!