| Maria_Sara_1991 a întrebat:

Hey,ma doare stomacul foarte rau ce as putea face pana ajung la medic? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Sa bei ceai din floare de salcam/sa te feresti de prajeli si acreala.
Uite un link.
http://www.clicksanatate.ro/......_4373.html
Dar nu amana prea mult vizita la medic.
O zi buna :)

2 răspunsuri:
| Simon a răspuns:

Sa te duci la toaleta. Sa iei o pastila pentru dureri de stomac. Sa bei o cana cu lapte dulce, rece. Sa bei o doza de Coca-Cola. Alege una, maxim doua big grin

| PDora a răspuns:

In primul rand incepe prin a-ti schimba alimentatia. Mananca ceva mai usor, fara salamuri si alte alimente procesate din comert, in general evita alimentele acide. Atentie si la ce apa bei, cauta o apa alcalina, eu personal beau apa Calipso, pentru ca apa alcalina iti echilibreaza organismul, previne apartia crampelor. Este recomanda chiar o cura cu apa alcalina, pentru ajuta la eliminarea toxinele. Foarte important de stiut este faptul ca intr-un mediu alcalin foarte multe boli nu se mai pot dezvolta