| Edy678 a întrebat:

Hey!
Până la ce vârstă se schimba vocea? ( Am o voce nazală și am 16 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| litere123 a răspuns:

Până la 20 de ani. După această vârstă, vocea ta va fi total diferită față de cum era în copilărie. Dar depinde de persoană la persoană... unii oameni au aceeași voce și după adolescență.

| Briadb12 a răspuns:

Hey! Vocea se poate schimba cam pana la 18 ani minim dar maxim 20 nu stiu cat o sa dureze la tine dar in cam atât timp se termina