| BadBoys007 a întrebat:

De la ce varsta se schimba vocea? (La barbati)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cronic a răspuns:

Depinde de obicei la baieti se ingroasa vocea pe la 14-15 ani...acum depinde si de corpul fiecaruia uni se dezvolta mai repede iar alti mai incethappy daca ai o voce subtire stai linistit ca nu o sa ramai chiar asa cu ea.

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

12 -13 ani!

| EchoDemon a răspuns:

Pe la 13 ani.

| yoboss97_5553 a răspuns:

La 13 ani incepi sa vorbesti ragusit asta inseamna ca ti se schimba vocea

| CL0UD a răspuns:

13-14 ani

| BadBoys007 explică (pentru CL0UD):

Eu am o voce mai subtire, nu ca o fata, dar nici prea masculina. Inseamna ca voi ramane cu vocea asta? laughing

| CL0UD a răspuns (pentru BadBoys007):

Nu! Depinde. Vocea se poate schimba si abia la 16 ani. E treptat.