| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Acum vreo 3 luni si ceva m-am operat de apendicita, iar de vreo 2, 3 zile a inceput sa ma intepe din cand in cand ...asa din senin. Mentionez ca atunci cand m-am operat eram in Romania iar intepaturile au inceput sa se manifeste de cand am venit in Italia. Acesta nu este primul an cand vin in Italia, am mai fost de cateva ori si nu am avut nici o problema. Iar acum as vrea sa ma apuc de inot si imi este frica ca daca practic prea mult sport sa nu se intample ceva grav, nu stiu, sa inceapa sa ma doara rau. E normal ca dupa atata timp sa ma intepe operatia? Si inca ceva, pe dinafara operatia arata bine, exact cum ar trebui sa fie, dar ma gandesc sa nu fie ceva inauntru, vreo infectie. :-s
Plizz rasp repede! ofer funda!; x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| php a răspuns:

Pfff de intepaturi nu stiu ce sa zic.happy dar stiu ca dupa ce ai facut operatia nu ai voie sa alergi sau sa faci efort o luma si nu ai voie sa faci spurt ( in cazul tau inot) timp de un am.trebuie sa astepti ca operatia sa se cicartizeze ca lumeastraight face

| d33a_6885 a răspuns:

Sunt cazuri in care intepaturile sunt din cauza vremii,nu cred ca are nici o legatura tara in care te afli, si app nu cred ca ar fi bine sa te apuci sa faci efort mai asteapta putin dupa aceea poti face ce iti doreste inimioara=, fundita?big grin big grin big grin