| คℓεxą a întrebat:

Deci de ieri ma doare in partea dreapta spre operatia de apendicita. O fi ceva grav? Nu i-am spus mamei nimic despre chestia asta. M-am operat de apendicita anul trecut in decembrie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Si eu m-am operat de apendicita anul trecut si inca si pe mine ma mai doare dar sunt dureri normala, l-am intrebat si eu pe doctorul meu dc ma doare si a spus ca nu e nimic grav si e normal sa ma doara dupa un an de la operatie si in plus daca ai mancat seminte negre cu tot cu coaja: ai grija, poate afecta operatia! deci nu manca seminte negre cu tot cu coaja doar dupa un an si 4 luni de la operatie! nu te ingrijora pentru dureri! ti-am spus...nui nimic grav!

5 răspunsuri:
| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Eu zic ca sai spui ca pe urma o sa fie prea tarziu si pe mine ma doare rinichi si mama mi-a dat ceva si o trecut, vezi sau zici ca poate ati da ceva big grin

| LaLaLakin a răspuns:

Uhm, schimbarile de vremebig grin.

Stai calma, si pe mine ma dureahappy.

E normal:*.

| XutZu1997 a răspuns:

Ar fi bine sa-i spui mamei tale

| Madalina1455684 a răspuns:

Buna.Nu vreau sa te speriu dar am m-ai cunoscut pe cineva tot cu aceiasi situatie iar cand a mers la doctor avea operatia in interior descusuta.[de fapt nu mai era cusuta acolo]. Sau cand a mers o vecina la doctor cu probleme din astea a trimis-o la cluj pentru ca avea un chist destul de mare si a trebuie sa o opereze:-s.

| koby a răspuns:

Cel mai sigur este sa te duci la medic.Ai grija de u!