| randomsong14 a întrebat:

am 13 ani, 1.50m si 50 kg. Sunt extrem de grasa (sunt fata), si nu stiu cum pot sa slabesc in cel mai scurt timp.
As vrea sa am abdomenul plat.
La sport in general nu ma pricep. Ce sfaturi mi-ati da sa slabesc destul de rapid 10 kg? Desigur, treptat. As putea sa slabesc 5kg intr-o saptamana, fara sport? Astept raspuns. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreeaaadc a răspuns:

Poti sa slabesti 5 kg intr o saptamana, dar o sa te ingrasi mai rau dupa. mananci ce trebuie si faci sport, asta i cea mai sanatoasa varianta. iti trebuie doar vointa si rabdare laughing desi la 13 ani nu ar trebui sa te ingrijorezi atata. o sa cresti si o sa ti se schimbe corpul.

| randomsong14 explică (pentru Andreeaaadc):

Am doar 1.50m inaltimea sad Nu cred ca voi mai creste

| Andreeaaadc a răspuns (pentru randomsong14):

O sa mai cresti sigur. nu ti place niciun sport? tenis, volei, baschet, ping pong? daca nu, baga te la alergat. sau ia ti o prietena si du te cu ea la sala.