| νєησм a întrebat:

am 15 ani 1.78 si 70 de KG.Problema,sau nu stiu daca sa ii spun problema, e ca mananc foarte mult. Uneori ma surprind chiar si pe mine.Sunt de dimineata la liceu si nu mananc mai nimic pana la 13-14 cand vin acasa.Si cand ajung acasa bag in mine ca un animal laughing. Oare pot avea probleme sau ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da' dimineata maninci ca lumea?

| νєησм explică (pentru KodrutZ):

Tocmai ce am spus ca dimineata nu mananc mai nimic.

| KodrutZ a răspuns (pentru νєησм):

Am inteles ca nu maninci nimic cit timp esti la liceu. Pai nu mai fa timpenia asta si maninca dimineata macar 3-4 felii de piine cu zacusca & unt si gem plus un ceai/lapte. Nu de alta, dar poti sa dai in gastrita sau chiar ulcer din treaba asta.

Răspuns utilizator avertizat
| VladyXR a răspuns:

Pasi si normal,cand nu mananci dimineata,organismul are nevoie de mancare,sa se mentina,sa gandeasca, de asta tu cand vii acasa mananci asa mutl ca organismul are nevoie de urgent de proteine, calciu etc, ca nu e hranit, mananca dimineata macar paine cu unt laughing.

| IonutBarb04 a răspuns:

E normal sa mananci mult, si eu fac la fel sunt tot la scoala, dimeneata nu mananc dar cand vin acasa uneori mananc cate 2 potii de cartofi chai si o potrie de ciorba ininte.
E normal, esti in crestere.

| emuzta2004 a răspuns:

Poti sa te abtii..iti zici in gand : Nu mănânc nu mănânc... daca nu poti atunci mănânci cate Putin din fiecare m.te poti duce la sala sa slabesti. Si dupa poti sa incepi sa mananci sănătos si putin. Nu manca multe dulciuri sau mâncăruri care te ingrasa. Nu zic ca nu e bine sa mananci, ci este bine dar la limita happy Funda?