| s1ge123 a întrebat:

Am o intrebare: Acum jumatate de ora a inceput sa ma doara putin in partea dreapta jos cam la 10 centimetri de buric! Spuneti-mi este apendicita? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Daca durerea este intensa si persista ar fi bine sa te consulte un medic. http://www.i-medic.ro/boli/apendicita-acuta

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Da.Daca durerea continua, in fiecare zii, trebuie sa mergi la medic. Daca te doare decat astazi, si te va mai durea peste 3-4 zile, nu ai nimic.

| s1ge123 explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Deocamdata nu prea ma mai doare

| Miitzuu a răspuns:

Ai si alte simptome cum ar fi: greata, varsaturi, diaree, febra, durei de cap? Te doare cumva si piciorul drept sau il simti amortit?
Daca da, da o fuga la un control, daca nu mai asteapta ai vezi cum evolueaza

| s1ge123 explică (pentru Miitzuu):

Deocamdata nu am varsaturi, greata si febra si nici nu mi-a amortit piciorul si nici nu ma doare, dar am avut o mica diaree.