| julia0123 a întrebat:

Hey TPUhappy am o intrebarehappy daca nu mananc paine si manac goji cu iaurt dimineata si seara pot sa slabesc? A incercat cineva sa slabeasca cu goji? Multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Într-adevăr, fructele de goji ajută la slăbire deoarece conţin antioxidanţi - vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.csid.ro/......-12013241/

http://sanatate.acasa.ro/......66032.html

Eu NU am folosit fructe de goji deoarece NU doresc/nu este necesar să slăbesc :)

Toate cele bune.

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Poti, dar s-ar putea sa privezi organimul de multi nutrietri de care are nevoie sa functioneze.
Dimineata trebuie sa fie cea mai bogata masa si diversificata ( paine, ou, lapte, branza, orez, ceai), ea este baza organimului, dupa amiza ceva usor,( ciorba, supa, orez, linte, fasole, gratar), si seara o salata de ce vrei tu ( legumele nu ingarsa, sunt slabe caloric, fructele ingrasa deoarece contin fructoza).
Eu te-as sfatui pe langa iaurt si goji de dimineata sa consumi si o felie de paine sau un ou fiert si sa faci si miscare - aerobic, sarir coarda, mers pe bicicleta( miscarea totul ca sa slabesti sanatos si fara sa te mai ingrasi apoi)
Eu pun goji in smoothie-uri impreuna cu alte fructe de dimineata, si nu am slabit, nici nu doresc sa slabesc.