| allynaalllyna a întrebat:

Hey TPU.Am si eu o intrebare : ceaiu` verde slabeste? dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 16Gabriela a răspuns:

Da, si ai putea face si cateva exercitii fizice pentru a grabi slabirea happy

| allynaalllyna explică (pentru 16Gabriela):

Mersi,m-am apucat de genoflexiuni poate poate :*

| 16Gabriela a răspuns (pentru allynaalllyna):

Putine in fiecare zi :*

| allynaalllyna explică (pentru 16Gabriela):

Am inceput cu 30 si pun cate 5 in fiecare zi :*

| 16Gabriela a răspuns (pentru allynaalllyna):

Perfect :*

12 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Ceaiul verde are anumite proprietati nutritive.Nu slabeste in mod deliberat, ci hraneste corpul cu minimul necesar supravietuirii.Astfel dispare pofta de mancare.De aici si senzatia ca slabeste.Repet! SENZATIA! A slabi inseamna a arde tesutul adipos (rezervele de apa, grasimi si zahar ale corpului). Pentru acest lucru e nevoie de efort fizic sustinut, nu de infometare (daca vrei rezultate permanente si nu temporare)

La fel ca si ceaiul negru, care are aproape aceleasi efecte ca si cafeaua, dar nu iti consuma calciul si magneziul din corp.Pur si simplu functioneaza pe alte principii.Asta nu inseamna ca este ca si cofeina sau mai buna.E in functie de corpul fiecaruia sa decida.

| EnderGirl a răspuns:

Da,slabeste.Si daca vrei poti grabii slabirea facand niste exerciti.

| echon17 a răspuns:

Eu sunt fata. Si am fost cu prietena mea la farmacie sa ia ceai verde, nu stiam la ce foloseste. Si cand am ajuns acolo la farmacie prietena mea a cerut ceai verde, si farmacista a zis " Vrei sa slabesti?" Si prietena mea a zis " Nu iau pentru mine iau pentru o vecina."