| devor a întrebat:

Hey TPU.Ce pot face sa-mi vina ciclul menstrual mai repede? Fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Organismul uman functioneaza dupa un anume ritm, nu il poti modifica tu cum vrei chiar asa usor

| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia este un proces fiziologic coordonat de glandele endocrine. Nu poate fi "grabita" inceperea ei decat medicamentos dar nu este recomandat.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Ce intrebare e asta?straight face Tu macar stii ce este menstruatia?
Daca te referi la prima menstruatie, o sa se intample atunci cand corpul tau va fi pregatit, cand va ajunge la o anumita maturitate hormonala.
Daca stai pe jar si vrei sa-ti vina mai repede, ca ai tu nevoie, ia-ti o punga de seminte si asteapta. N-ai ce sa faci.

| Klau97 a răspuns:

Nu poti sa grabesti menstruația