| JajaAliensHere a întrebat:

De 8 luni am sindromul meniere(un surplus de lichid in urechea interna) si nu mai scap de aceasta boala ingrozitoare. Am incercat anumite pastile si ceaiuri, insa nu mi-au ajutat, iar eu continui sa stau la pat. Am fost la spitalul Panduri din Bucuresti si n-au avut cu ce sa ma ajute. De curand am mai auzit de un aparat Meniett, care poate scoate acel surplus de lichid din ureche, insa nu stiu unde se gaseste acest aparat.
O alta solutie ar mai fi Spitalul Sf Maria din Bucuresti, la care as putea face terapie (nu stiu in ce consta aceasta terapie), doar ca e spital clinic si cred ca terapia e foarte scumpa.
In fine, daca stiti alte metode de scapa de sindromul meniere, va rog sa-mi raspundeti, pentru ca m-ati ajuta enorm. Dau FUNDA. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| zamy a răspuns:

Exista un tratament cu pastile pe baza de lipoflavonoide si B-uri, fabricat in S.U.A. si face adevarate minuni pentru cei care sufera de Tinitus, Vertij sau sindromul Meniere, pastilele le poti comanda online aici: www.tiuit-urechi.ro sau www.tratament-tinitus.ro

| JajaAliensHere explică (pentru zamy):

Buna! Merci mult pentru raspuns, insa am descoperit ca am fost diagnosticata gresit si de fapt sunt intoxicata cu mercur.
De curand am inceput sa am probleme cardiace, sa-mi pice parul, genele si sa am mai multe complicatii in organism.
Momentan am sistemul imunitar foarte slabit, asa ca am incercat sa iau cateva medicamente(biozeolith si glutation) impotriva metalelor grele si mi-au mai ameliorat putin boala, insa nu cred ca ma voi si vindeca cu doar atat sad

| zamy a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Imi pare rau sa aud asta, insanatosire grabnica sad

| JajaAliensHere explică (pentru zamy):

Multumesc! happy

| JajaAliensHere explică:

Merci pentru sfat, dar eu nu ma tratez dupa ''ureche''. Numai eu stiu prin cati ORL-isti am mers...

| RazvanRzv a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un specialist sau la medicul de familie, iar el va decide daca totusi e nevoie de tratament. de o vreme foarte multi oameni se trateaza dupa "ureche" ceea ce nu este binewinking