| Tloricz a întrebat:

de ieri simt ca sub barbie am un fel de umflatura ca si cum as simti ganglionul dar nu prea cred ca este acesta. Daca apas ma doare putin, dar nu tare.Mentiomez ca doar de ieri am observat asta.Alte simptome nu am, dar mi-a apărut un herpes la colțul gurii.
Oare ce poate fi?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi unul din ganglionii limfatici inflamati din cauza herpesului. Lasa-l in pace, nu il mai palpa si verifica daca a disparut dua vindecrea herpesului. Atat timp cat e dureros, nu e ingrijorator.

| Li200La a răspuns:

Poate ai probleme cu glanda tiroida.

| Monicass1 a răspuns:

Poate fii dacă ai băut sau mâncat rece, sau poate fii o răceală în devenire, cel mai bine mergi la medicul de familie pentru un consult. Iar herpesul nu are legătură cu ganglionul. El apare fie de la stomac, fie de la deshidratare, sau ai băut/mancat după cineva ai cărui microbi sunt mai puternici decât anticorpii tai.