| cccccclowerrrrrrrrrr a întrebat:

Din greseala mi-am "lovit" degetul mic de la picior de pat (a fost noaptea). Dimineata cand m-am trezit era un pic rosu si osul de sub unghie era iesit mai in afara decat la celalalt deget.Chestia e ca arata ca o cocoasa insa nu iese in evidenta foarte tare. Oare este rupt? (mentionez ca pot sa il misc si nu ma doare)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti tii nimic. N-ai nimic. Cu siguranta nu este rupt.

| Sarcopt a răspuns:

Nu este rupt, trebuia să ți o compreşie cu gheață pe el