| anonim_4396 a întrebat:

Distonocalmul este periculos daca se ia odata pe zi seara? pe termen lung afecteaza sanatatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonima_2658 a răspuns:

Pai daca durerea persista,si nu scapi de ea inseamna ca e ceva din interior, altfel nu vad motivul care sa iei zilnic.

si Da -orice medicament nerecomandat, luat pe termen lung afecteaza.

-mergi la un medic-rezolva`te
oricum scapi de durere.
scapi de o cheltuiala pe medicamente
si nu mai ai grija ca : imi face bine?

:*-papa

2 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Dupa cite stiu eu -distonocalmul -se administreaza pentru:-distonii neurovegetative insotite de -tulburari digestive,dureri abd. difuze,sau localizate,-varsaturi,tranzit intestinal accelerat,tulburari cardiovasculare,tachicardie,extrasistolice,cresteri usoare ale tensiuni arteriele,tulburari neuropsihice,nevroza anxioasa,hipertirodism,climatericum... vreau sa te intreb daca tu l-ai primit de la medic, sau il iei dupa ureche? suferi cu una dintre bolile ce le-am enumerat mai sus? daca da! atunci tr sa-l iei pina medicul tau v-a spune gata cu distonocalmul, pentru ca e medicament si ca orice medicament da reactii adverse si pe urma au rinichii si ficatul de suferit

| Magnific a răspuns:

Nu stiu daca sufar.dar uneori imi bubuie inima cam tare dupa ce mananc. si cand ma pun sa dorm imi tremura mainile. si de aia intreb big grin dar de fiecare data cand am luat nu am avut nici o problema.am dormit bine.