| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,mie mi s-a zis ca am alunite in cap, faza e ca astazi cand m-am frecat pe o parte a capului, am simtit ca ma ustura ceva, n-am descoperit ce ( sange n-a curs ) eu mi-am lasat si par mare pe parti... daca a fost o alunita, pot pati ceva /

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Stai linistit, nu o sa patesti absolut nimic.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

N-ai nimic dar nu le deranja ca nu e ok. Ce nevoie ai sa insisti asupra lor?

| Assassina a răspuns:

Aha,sa inteleg ca esti baiat....Deci nu ai patit nimic,am avut o prietena care avea o alunita pe fata,undeva pe la frunte cred si nu stiu cum si-a agatat-o si chiar a curs sange dar nu a patit nimic deci cu nici mai putin tu.Dar eu zic sa te operezi de acea alunita,acea prietena a facut-o si mi-a spus ca nu a simtit nimic,a spus ca doar s-a speriat cand a auzit sunetul pielii care era taiata da chiar e mai bine acum.E greu cu o alunita in cap pentru ca trebuie sa ai grija sa te samponezi, pieptini, tuniz, trebuie sa stai cu capul acoperit(cica poti face cancer de la soare).Nu te speria ca nu doare de liceu, nu cum spun fricosii pamantului care se sperie de un paianjen cat un fir de par sau de o albina care zbiara la 40 de metri de el.Acum faci cum vrei, eu doar te-am sfatuit.Scuze greselile de gramatica si ora tarzie! Multa sanatate.