| cosmina92 a întrebat:

Hey, TPU. Okay, deci nu stiu ce am patit sad. Ma doare cam de 5 ore capul, foarte, dar foarte tare. Initial am crezut ca e din cauza ca nu am mancat sau ceva, asa ca am mancat: fructe, carne, am baut apa, dar durerea persita, m-am pus in pat am incercat sa dorm, dar nu pot din cauza durerii. Asa ca am luat un calmant, am asteptat jumatate de ora, apoi o ora, sa isi faca efectul, dar nimic. Ma doare foarte tare, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Fa-ti masaj la tample, uite aici o idee : http://www.e-dimineata.ro/......e-faciala/

| SkyPilot a răspuns:

Nu cumva ai o raceala/gripa? Daca da, elibereaza-ti nasul (baie calda, solutie salina, ceva cald in zona sinusurilor).

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Ce ai facut inainte sa te doara capul :invatat, sau cand ai venit de afara. Asta poate fi o gripa, raceala, :https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=manisetarea+raceli.Sau trebuie sa ii faci o vizita la un medic. Insanatosire.

| FeelingOfBeing a răspuns:

Daca e o gripa/raceala ar trebui sa te mai doara si altceva pe langa cap, gen gatul, ochii sau in jurul nasului. Ia un teraflux, e pentru raceala si gripa, daca e asta, sigur o sa te ajute. Daca nu e, ia un calmant usor, chiar si paracetamol, dar repeta-ti in gand si fii sigura ca o sa te ajute. Efectul placebo o sa te ajute foarte mult.

| BlackToFade a răspuns:

Incearca sa iti pui pe frunte felii de cartofi(cruzi) asta merge intotdeauna!