| Aky_5030 a întrebat:

Am o problema : am 11 ani si ma doare burta foarte foarte tare. Ideea este ca nu stiu de ce, ma doare de vreo jumatate de ora fara motiv. In caz ca ar conta, astazi am mancat lapte cu cereale si o ciorba ( la pranz ). In rest am mai baut un ceai, atat. Am incercat sa ma intind in pat dar nu pot. Durerea e ingrozitoare, si nu pot sa imi dau seama exact daca e prin zona abdomenului sau. acolo jos. Ce imi recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Maine nu mai mananci lapte cu cereale dimineata si le zici parintilor sa-ti faca un sandvis consistent. Laptele in cantitati mari provoaca gastrita si constipatie.

2 răspunsuri:
| itscloudyoutside a răspuns:

Ori nu ţi-a picat bine mâncarea, ori e posibil să-ţi vină ciclul dacă te doare foarte tare. În ambele cazuri, poţi lua o pasilă. Dacă nu-ţi trece, du-te la medic.

| NegruTIt a răspuns:

Sa te duci la un medic. Daca ai norocul sa-ti raspunda un medic e f bine, daca nu...doar sa-ti raspunda un utilizator care a avut acealeasi probleme ca tine, Pa, pa.