| Tedy005 a întrebat:

poate cineva sa-mi zici ce as putea avea? Acum cam o luna si ceva am racit foarte tare cu febra 40 si de atunci in fiecare noapte tusesc fara oprire si am ca un fel de mucoasa in gat care ma impiedica sa respir si tot de atunci in fiecare dimineata sunt atat de ragusita incat nu pot vorbi circa 2-3 ore, iar pe timpul zilei mi-e nasul imfundat si stranut incontinuu si sa nu mai vorbesc de durerile groaznice de piept si gat.Ma puteti ajuta cumva, sa imi recomandati ceva sau sa-mi spuneti ce as avea? Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În PRIMUL rând, îţi recomand un control URGENT la medic!

Cel mai probabil, NU ai tratat corespunzător acea răceală şi ai făcut complicaţii ( posibil o pneumonie, etc. )!

Toate cele bune şi multă sănătate.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pentru un control medical mai amănunțit, o radiografie pulmonară.
Pa, pa.

| Maxim96 a răspuns:

Mergi mai repede la medic