| vvviper a întrebat:

Recent am căzut de pe bicicletă şi am căzut pe mână, mi s-a umflat şi nu mai pot să o mişc. Ce ar trebui să fac ca să îmi treacă cât mai repede?

Fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Să îţi treacă? Cred că eşti inconştient! Ţi-aş recomanda să mergi de urgenţă la un medic, sper totuşi să nu fie ruptă. Nu te speria, cred că e doar o entorsă, şi urâtă chiar. Oricum la doctor de urgenţă, nu te lăsa că o să meargă spre rău şi nu spre bine. Şi nu uita e mai uşor să prevenim decât să tratăm!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la un spital sa iti faca o radiografie, posibil sa fie rupta