| Gunner99 a întrebat:

sunt baiat, am 14 ani, 166 cm inaltime si 64 kg. As vrea sa slabesc, mai ales de pe piept, unde grasimea sa acumulat foarte tare pe tate. Ce exercitii ar trebui sa fac? Flotari, abdomene? Am uitat sa mentionez ca am un aparat de forta, as vrea sa fac si muschi, deci ce imi recomandati? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| george232323 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci abdomene pentru ca flotarile sunt pentru dezvoltarea bicepsului si tricepsului.Pentru muschii mainii iti recomand boxul inotul sau gantere.Iar pentru muschii abdomenului iti recomand abdomene.

| PooChai a răspuns:

Cred ca mai intai ar trebui sa incepi cu o dieta... apoi alergare, si dupa abdomene si genoflexiuni, apoi treptat din ce in ce mai greu

| Cacenco_Roxana_1995 a răspuns:

Daca manaci cel putin 1000 mg de vitamina c pe zi poti scapa de grasimi, nici nu va inchipuiti cat de valoroasa este pentru corp, scade nivelul ridicat de zahar din sange si poate ajuta la slabit, dar nu din pastile ci din fructe si exercitii fizice!