| Alexandra_Ale_1987 a întrebat:

sunt clasa a VIII_a si pe 23 si 25 iunie dau examenele cum sa invat cat mai usor si rapid? Trebuie sa iau pastile sau sa mananc ceva anume ca sa retin mai repede?
Multumesc :* dau Funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deeWW a răspuns:

Nu iti recomand sa "iei pastile". Dormi minim 8 ore si e de ajuns. Daca iei pastile o sa iti fie mai rau deoarece nu te vei putea concentra la examen pentru ca iti va fi somn. Daca vrei sa dormi mai repede iti recomand sa nu mananci toate prostiile si sa bei sucuri acidulate.

Nu poti sa inveti toata materia pe final. Ce poti face este sa mai teci cu privirea peste ce ti-au predat profesorii si sa faci exercitii.

In drum spre examen iti recomand sa mananci o ciocolata si sa bei un suc dulce dar neacidulat, te vei simti mult mai relaxata si vei putea sa te concentrezi asupra examenului. Multa bafta!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| almirock a răspuns:

Cred că singura chestie care te-ar ajuta ar fi odihna, mâncarea sănătoasă și un surplus de vitamine. Multă baftă!

| deeWW a răspuns:

Sa nu bei.*