| ThatsWhatIAm a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani, 1.60 si 56 kg. Stiu ca nu sunt cu mult peste greutatea ideala, dar nu arat bine deloc. Am burta (nu chiar foarte mare) si picioare groase si cu celulita mai ales de la genunchi in sus. Eu mananc cat de cat sanatos, dar cand ma apuc sa mananc nu ma pot opri decat atunci cand sunt prea plina. Cum as putea sa ma ambitionez sa arat bine, sa fiu sanatoasa, sa ma simt bine in corpul meu?! Vreau sa va rog sa imi faceti un program de sport care sa il pot face acasa si sa imi spuneti ce sa mananc seara si in restul zilei. Eu seara nu mananc de cand ma stiu. La amiaz mananc ce avem la masa (mancare sanatoasa de exemplu: linte cu ciupercu, salata cu legume branza si cartofi, tocana de legume, naut cu ficat etc. Trebuie sa mentionez ca mananc si ciorba sau supa, dar nu multa). Ce ar trebui sa fac sa slabesc. Nu imi pasa de kg, vreau doar sa arat bine si sa fiu sanatoasa. FACETI-MI UN PROGRAM CU SPORT SI ALIMENTATIE. P.s. Va multumesc ca mi-ati citit romanul. Va astept raspunsurile si eventualele intrebari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AndreeaAG a răspuns:

Încearcă sala si masaj

| ThatsWhatIAm explică:

*ce sa mananc dimineata si in restul zilei scuzati greselile