| BeHappyLikeMy a întrebat:

sad Va rog sa ma ajuta-ti cu o problema. Mama mea intr-o dimineata pe la 03:30 a fost dusa de urgenta la spital.Medicul i-a zis ca are o piatra de 7 mm la rinichi. Deci va rog sa imi zice-ti cum sa scape de ele. (situri,sfaturi utile,ce ceaiuri sa consume, ce pastile) Va rog mult. Funda + Vot. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rosalyn a răspuns:

Buna! Din pacate, doar pietrele pana in 5 mm se pot elimina mai usor si nu prezinta un risc foarte mare (nu pot provoca un blocaj renal).
Daca doreste sa incerce sa elimine piatra, se recomanda ingestia de lichide (pana la 3l pe zi). Totusi, daca apar dureri, trebuie micsorata cantitatea de lichide consumata pentru a nu accentua simptomele.
Se impune interventia chirurgicala daca piatra nu se elimina in trei zile, iar durerile sunt severe.

1 răspuns:
| giony54 a răspuns:

Se poate elimina orice piatra indiferent de marime cu tratament naturist.Recomand Garlic Caps 9 pastile pe zi 3-3-3.Se gaseste aici http://www.mypurnutrition.com/produse/.Garantat fara alte probleme, le marunteste si le elimina.