| anonim_4396 a întrebat:

Hey...
Trec clasa a opta si in clasa I si a III-a am facut niste vaccinuri. In ce clase mai fac? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| raissa a răspuns:

In clasa a 12 mai faci 2 si gata. curajhappy

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu imi amintesc ca am facut si in clasa a 7-a sau a 8-a unul, ceva contra tuberculozei? Nu-mi amintesc sigur pentru ce era. Si o sa faci unul cand vei fi mai mare, asta il fac numai fetele, nu stiu prea multe eu, ca-s baiat. Ceva legat de virusurile care pot sa cauzeze probleme femeiesti. thinking

| mihaibrasov a răspuns:

Parca in a 8-a mai faci, si in a 12-a am facut eu impotriva hepatitei B, cica cu valabilitate de 5 ani. (era un vaccin in 3 parti, la distanta cam de o luna una de alta).

| shadovv a răspuns:

Nimeni nu te poate obliga sa le faci...

| Stefania a răspuns:

Buna!

Nu mai cred ca facihappy! Dar fi atenta la mine! Injectia nu doare, gandeste-te ca e ca si o intepatura de tantar, pentru ca chiar asa e, doar solutia din injectie doare, in rest nuhappy

| Yuji a răspuns:

In clasa a 8a se fac 14 vaccinuri, de culori diferite.

| BAliinuShaa a răspuns:

Se mai face acum in clasa a8astraight face
Si eu trec tot anul acesta in clasa a8a happy

| Sele a răspuns:

La sfarsit de clasa a 8a

| MMadalina a răspuns:

Eu am trecut anul acesta in a9a si nu am facut vaccinul in clasa a8a big grin

| gabytza_3794 a răspuns:

Eu trec a9a anul asta. Si in clasa a8a n-am facut niciun vaccin.