| fanJBfan a întrebat:

sad Heyy! Sunt racita si... cand tusesc ma doare capul.
- Ce ceai in afara de cel de musetel e bun pentru raceala?
- Paracetamolul e bun? Dar aspirina tamponata?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Luiza_3305 a răspuns:

Nurofen pentru raceala e foarte bun.
La fel si ceaiul de ceapa, chiar daca nu o sa iti placa gustul.
Ia si niste vitamina C si bea limonada concentrata.

Nu va fi prea placut, dar daca vrei sa iti treaca, sunt cele mai bune solutii.

Te pup si fa-te bine :*

3 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

-ceaiul de lamaie indulcit cu zahar
- paracetamolul e bun, aspirina mai bine netamponata daca nu o poti inghite rupeo in bucati mai mici cum fac eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| RoxanaA_8239 a răspuns:

Cred ca ceaiul de musetel iti este cel mai la indemana, in plus iti vei aminti de copilarie si de bunici :) mai poti incerca si ceaiul de tei http://www.frunza-verde.ro/ceaiul-de-musetel