| ChangeYourLife a întrebat:

Hi! Buna internautilor, am si eu o intrebare urgen,.CUM SCAP DE MATREATA, da stiu poate a mai fost pusa intrebarea asta dar am incercat orice tratament:am folosit samponuri antimatreata dar nimic, am schimbat multe samponuri da si am aflat ca poate sa fie si din cauza asta dar u folosit cateva luni acelasi sampon si ...NIMIC.Nu stiu ce sa fac am parul detul de lung si este bogat, de saptamana aceasta am inceput sa folosesc tratamentul cu otet pana acum de doua ori m-am spalat si ....NIMIC,nu stiu ce sa fac si chiar am niste probleme cu caderea parului nu se vede dar imi cad multe cand ma piepten sau cand ma spal si ma spal cam de doua ori pe saptamana, Va rog dati-mi ceva care sa functioneze.
P.S: scuzr daca am mai mancat din litere imi era cam foame laughing,.s-ar putea sa fi adaugat niste litere, m-am cam grabit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca parul este gras trebuie sa te speli zilnic sau macar la doua zile. Eu folosesc Clear.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uite cum l-am scăpat eu definitiv pe soțul meu de mătreață.
Am făcut ceai de mușețel concentrat. L-am strecurat, l-am pus într-o sticlă, peste el am adăugat săpun De CASĂ ras fin. Am amestecat bine și ăsta a fost șamponul pe care l-a folosit luni de zile. La clătire, am adăugat în apă tot ceai de mușețel concentrat și câteva picături de suc de lămâie. Nu te spăla mai des de două ori pe săptămână. Tunde vârfurile părului lunar.
Ar mai fi câteva sfaturi: du o viață echilibrată ca program, alimentație, mișcare. Nu fuma, face foarte rău și părului. Mănâncă unt, nu margarină, orez, morcovi. Fac bine la piele și la păr. Succes!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://zinnaida.ro/

| sellenaD a răspuns:

Buna! Ai putea incerca otet de mere il torni pe par si scalp apoi te clatesti bine. Works for me...Produsele pentru par Gerovital plant sunt bune, inclusiv samponul.