| Amelia94 a întrebat:

Hi guys! Am 17 ani, nu sunt prea inalta cam pana in 1, 55 cm, de vreo 2 ani am unele dureri la picioare, am mai intrebat diverse persoane de ce ma dor picioarele mai exact jos la muschi si mi-au spus ca sunt dureri de crestere dar eu nu vad nici o schimbare si a trecut atata timp, mentionez ca parintii mei nu sunt mici de statura dar nici foarte inalti, am vorbit si cu antrenorul de la sala de fitness si mi-a spus ca pot avea peste 1, 60 dupa parinti si ca fetele cresc pana in 21 de ani, desi nu cred ca mai cresc asa tare cum cresc la 12-15 ani, sunt foarte complexata din cauza inaltimii mele... dar pana una alta vreau sa stiu ce este cu durerile de picioare pe care le am.Va rog ajutati-ma! Chiar am nevoie de un raspuns urgent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Probabil sunt niste dureri cauzate de efort fizic sau din cauza tocurilor, nu exista dureri de crestere.

| Amelia94 explică:

Sincer chiar nu stiu...tocuri nu port.doar ocazional...

| Amelia94 explică:

Iar efort fizic nu fac...

| Amelia94 explică:

@cosmin21 durerile de crestere exista dar nu toti la avem.

| octavian1992 a răspuns:

Pb ta cu durerea de picioare e ca ai talpa plata, deci daca stai mult in picioare incepe durerea