| 5614m a întrebat:

Hi! mi-a venit menstruatia d 5 zile, curge f mult sh ma doare burta. poate sa fie d la stres? in perioada asta am fost ceva stresata. poate sa fie sh vre`o raceala? sau altceva? niciodata nu mi-a venit asa mult. dau funditahappywinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnotherGirl a răspuns:

Daca de obicei iti venea normal, nu cred ca este o tragedie daca a venit mai mult. Asteapta inca 5 zile si daca nu trece iti poti suna medicul de familie. Deocamdata nu trebuie sa iti faci griji. Nu stiu ce varsta ai, dar daca esti la pubertate, lucrurile astea sunt firesti. O colega de-a mea are menstruatie doua luni de zile fara oprire, iar in urmatoarele 6 luni nu-i mai vine nimic laughing. A facut tratamente, eco genital, consultatii peste consultatii si s-a ajuns la concluzia ca nu are nicio infectie, nicio boala, nimic. Durerile de burta sunt si ele normale, dar daca sunt foarte puternice, ia niste calmante kiss.

So, don't worry kiss

5 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Sigur o fi vreo raceala.stresul nu are nimic de-a face cu durerile... oricum ca fi indicat un consult ginecologic pentru ca ceva e in neregula.

pupimik
| pupimik a răspuns:

@Adddddddy- cred ca tu esti ala mai pe langa subiect. din moment ce fata posteaza intrebarea aici inseamna ca nu a avut dintotdeauna ciclul asa lung.Tu ii spui ca e in regula ca o doara burta si sa in ziua a 5-a sa ii curga foarte mult sange? Bine ca esti tu mai expert si habar ce inseamna hemoragie.E foarte ok sa ai hemoragie in ziua a 5-a.Totul e in regula...e doar o hemoragie.nu? Jesus oamenilor...cu ce ganditi?!

| ZaKid a răspuns:

Buna.
Mai mult ca sigur este o raceala.
In orice caz, ce daca a venit mai mult? Menstruatia nu vine la fel fiecarui individ in parte.Depinde de organismul tau.
@pupimik - Degeaba esti tu Expert TPU daca habar nu ai.
Nu este nimic in neregula.

| sonya a răspuns:

Buna. E bine s ate duci la ginecolog, insa e posibil sa ai si o hemoragie. Pentru asemenea situatii e bine sa iei vitamina K pentru coagularea sangelui. Dar sa consulti si un ginecolog.Succes!