| andagoth_9923 a întrebat:

Hi TPU! Am 13 ani,1, 60 inaltime si 43 de kg! As vrea sa stiu parerile voastre, sunt grasa, slaba sau potrivita pentru varsta si inaltimea mea! Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Esti cum nu se poate mai bine

| ZyReXe a răspuns:

E ok!
In general la fete trebuie sa fi cu 10-11 kg mai putin decat inaltimea de la 1, 60cm ar trebui sa ai 48-50kg si tu ai 43kg.
Esti potrivita!

| positivity a răspuns:

Ești destul de ok.
Greutatea normală ar fi de 50 kilograme, însă pentru a fi nici foarte slabă, însă nici foarte grasă, e perfect cum ești acum.
Menține-te în formă!

| Almássy a răspuns:

Esti bine! acum cum o da Dumnezau, sanatosi sa fimlaughing

| Oița007 a răspuns (pentru Almássy):

Sexy sa fim!

| Almássy a răspuns (pentru Oița007):

Uh yee

| Almássy a răspuns (pentru Oița007):

Waw am un imc de 19.49

| Oița007 a răspuns (pentru Almássy):

Ultimul reply nu era pentru tine big grin
Scuze! big grin

| Almássy a răspuns (pentru Oița007):

Ma gandeam si eu dar interesantlaughing

| maria6 a răspuns:

Esti norocoasa, poti sa te mai ingrasi cateva kg.

| mary4048 a răspuns:

Ai pus intrebarea fiindca nu stiai sau voiai doar niste laude in plus? ..esti constienta, cred, de faptul ca esti foarte bine proportionata, dar aveai nevoie de ceva confirmari. tipic femeiesc!

| andagoth_9923 explică (pentru mary4048):

Am pus intrebarea fiinda cu stiam si doream parerile celorlalti

| ᶠᶸᶜᵏᵧₒᵤ a răspuns:

Eu zic ca esti slaba, ar trebui sa ai 50 de kg. thinking

| anana19 a răspuns:

Esti foarte ok. Nu te mai stresa inlegatura cu greutatea, atata timp cat te simti bine in pielea ta si esti sanatoasa, totul e ok happy