| anonim_4396 a întrebat:

I-am dat lu unu un pumn in cap cu oasele de la degetele aratator si mijlociu mana dreapta. dupa care am observat ca sau invinetit si ma durea pumnul. am fost la spital mi-a facut radiografie si au zis ca este contuzie banala, si sa pun compresa rece. azi e a doua zi si ma simt mai bine, dar tot nu pot misca in totalitate mana si este inca umflata. in cat timp ar trebui normal sa treaca o contuzie? ca imi este frica, ca doctorii sunt cam prosti si fac treaba de mantuiala, si sa nu am altceva. mana o simt usor amortita pot misca cu o usoara durere dea lungul a jumatate de mana adica zona care este in continuarea celor 2 degete mijlociu si aratator. si nu este invinetita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Se reface cam in 4... 7 zile. Asa e cand esti incepator si nu stii unde sa dai cu pumnul.

| Sayah a răspuns:

Pentru inceput incearca sa mai dai cu picioarele nu cu mana ...ca doare in bot la prosti. o stiu.